Įeiti
Publikuota: 2022-09-15. Atnaujinta: 2022-09-15

VERT: šilumos paskirstymui naudojamas ne bendras šildomų patalpų plotas, bet naudingasis (šildomas) plotasValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“  ginčą. Priimtas sprendimas atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę atlikti suvartotos šilumos energijos perskaičiavimą ir grąžinti susidariusią permoką.

Vartotojas VERT nurodė, kad įmonė dėl neaiškių priežasčių jam išrašomose sąskaitose jo objekto šildomą plotą pakeitė iš 104,92 m2 į 131,89 m2 ir neatsižvelgė į pateiktą patikslintą informaciją. Anot vartotojo, įmonė privalo atlikti šilumos perskaičiavimą ir grąžinti jam susidariusią permoką.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad pagal  VĮ „Registrų centras“  duomenis, vartotojui priklauso objektas, kurio naudingasis plotas sudaro 131,89 m2. Taip pat nustatyta, kad įmonė tinkamai, nepažeisdama teisės aktuose nustatytų reikalavimų, skaičiavo ir teikė vartotojui sąskaitas už faktiškai suvartotą šilumos energiją, atsižvelgdama į esamą objekto naudingąjį plotą – 131,89 m2. Klaidos šioje vietoje nėra, todėl vartotojas turi pareigą apmokėti už suteiktas paslaugas.

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA

​