Įeiti
Publikuota: 2022-10-10. Atnaujinta: 2022-10-10

Kodėl elektros energijos kiekis turi būti deklaruotas paskutinę mėnesio dieną?Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl atsiskaitymo už suvartotą elektros energiją, atmetė vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę įskaityti neįsikaitytus skaitiklio rodmenis ir juos perduoti AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).   

Vartotojas VERT nurodė, kad jis pirmą mėnesio dieną deklaravo skaitiklio duomenis, tačiau jis nebuvo iš karto informuotas, kad mokėjimas už elektros energiją buvo neįskaitytas. Apie tai vartotoją vėliau informavo ESO elektroniniu laišku, kuriame buvo pranešta apie garantinį elektros energijos tiekimą ir nurodytas deklaruotas ankstesnis elektros skaitiklio rodmuo.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, VERT nustatė, kad vartotojas neįvykdė įstatyme numatytos pareigos skaitiklio rodmenis deklaruoti ne vėliau kaip paskutinę mėnesio dieną. Rodmenis vartotojas deklaravo kito mėnesio pirmą dieną, todėl jo deklaracija buvo užskaityta einamajam mėnesiui. Atsižvelgdama į tai VERT konstatavo, kad įmonė pagrįstai neįskaitė vartotojo atliktos skaitiklio rodmenų deklaracijos ir mokėjimo už deklaruotą elektros energijos kiekį bei ESO perdavė paskutinį turimą vartotojo deklaruotą skaitiklio rodmenį.

 

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA. ​