Įeiti
Publikuota: 2022-10-10. Atnaujinta: 2022-10-10

Vartotojai turi pareigą apmokėti už faktines elektros įrenginių prijungimo išlaidasValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl nepriemokos, susidariusios po galios mažinimo darbų, atmetė vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę grąžinti jo permoką, susidariusią dėl darbo užmokesčio.

Vartotojas VERT nurodė, kad įmonė, atlikusi galios mažinimo darbus, informavo apie susidariusią nepriemoką ir pateikė sąskaitą už darbo užmokestį. Vartotojas pateiktą sąskaitą apmokėjo, tačiau mano, kad tokie įmonės veiksmai nepagrįsti.

VERT nustatė, kad įmonė prijungimo įmoką suskaičiavo pagal patirtas faktines išlaidas, tiesiogiai susijusias su vartotojo elektros įrenginių prijungimu, kurios apima ir  darbuotojų darbo užmokesčio sąnaudas. Taigi objekto prijungimo kainą sudarė faktinė rangos darbų kaina ir kapitalizuotos darbo užmokesčio sąnaudos.

Vartotojas pagal įmonės pateiktą sąskaitą buvo apmokėjęs tik preliminarią įmoką, todėl įmonė pagrįstai suskaičiavo prijungimo įmokos skirtumą tarp apmokėtos sumos ir faktinės prijungimo kainos. Vartotojas turi pareigą sąskaitą apmokėti.  ​

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA