Įeiti
Publikuota: 2022-10-14. Atnaujinta: 2022-10-14

Nustatyta prognozuojama elektros energijos rinkos kaina 2023 metams ir 2023 metų pirmajam pusmečiui


​​​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą 2023 metams lygią 32,676 ct/kWh (165 proc. didesnę, nei buvo nustatyta 2022 metų antrajam pusmečiui).

Taip pat nustatė prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą 2023 metų pirmajam pusmečiui lygią 37,698 ct/kWh (189 proc. didesnę, nei buvo nustatyta 2022 metų antrajam pusmečiui).

VERT nustatyta prognozuojama elektros energijos rinkos kaina 2022 m. antrajam pusmečiui – 19,85 ct/kWh.

Pagal Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir atskaitinės kainos nustatymo, nustatant prognozuojamą elektros energijos rinkos kainą, yra atsižvelgiama į:

  • ateities sandorių kainas dėl sisteminės „Nord Pool“ rinkos kainos ir dėl kainų skirtumo tarp sisteminės „Nord Pool“ rinkos kainos ir Latvijos elektros rinkos kainų zonos;
  • elektros energijos kainų skirtumą tarp Lietuvos ir Latvijos kainų zonų kitos paros prekybos sesijoje „Nord Pool“ rinkoje už 12 paskutinių kalendorinių mėnesių;
  • elektros energijos vartojimo netolygumo koeficientus, kurie atsiranda dėl skirtingo elektros energijos vartojimo įvairiu paros metu.

Išsamiai susipažinti su Prognozuojamos elektros energijos rinkos kainos ir atskaitinės kainos nustatymo metodikos pakeitimais galite ČIA.

Prognozuojama elektros energijos rinkos kaina naudojama viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžetui suformuoti bei apskaičiuoti visuomeninę elektros energijos kainą.

Galutinė elektros energijos kaina buitiniam vartotojui susideda iš:

įsigijimo kainos;

viešuosius interesus atitinkančių paslaugų kainos;

sisteminių paslaugų kainos;

perdavimo paslaugos kainos;

skirstymo paslaugos vidutinės ir žemos įtampos tinklais kainos;

tiekimo kainos;

papildamos dedamosios prie skirstymo kainos.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-10-14 posėdžio medžiaga galite ČIA.