Įeiti
Publikuota: 2022-10-18. Atnaujinta: 2022-10-18

Vartotojas turi pareigą teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenisValstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo, AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir UAB „Enefit“ ginčą dėl galimai neteisėtų įmonių veiksmų išrašant sąskaitą už suvartotą elektros energiją, vartotojo reikalavimą įpareigoti įmones nustatyti faktiškai suvartotą elektros energiją ir perskaičiuoti sąskaitas atmetė.

Vartotojas nurodė, kad gavo sąskaitą su nesuprantamu skaičiavimu – deklaruoti rodmenys sumaišyti skaitiklio skalėse, po skaitiklio patikrinimo atliktas elektros energijos kiekių perskaičiavimas, pagal kurį apskaičiuotas suvartotos elektros energijos skirtumas.

Išnagrinėjusi ginčo aplinkybes VERT nustatė, kad ESO skaitiklio rodmenų nurašymo metu užfiksavo žymiai mažesnį dieninės skalės rodmenį ir didesnį naktinės skalės rodmenį nei buvo deklaruota. Dėl šios priežasties buvo atliktas elektros energijos kiekių perskaičiavimas, o UAB „Enefit“ perduotas kiekis iki patikrinimo metu užfiksuoto rodmens. ESO nustatyti suvartotos elektros energijos kiekiai perskaičiuoti ir Pareiškėjui pateikti išrašytoje koreguojamoje sąskaitoje. VERT konstatavo, kad įmonės, teikdamos vartotojui sąskaitą teisinio reglamentavimo nepažeidė.​

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA