Įeiti
Publikuota: 2023-04-19. Atnaujinta: 2023-04-19

Kokiais atvejais tiekėjas gali keisti su vartotoju sudarytą sutartį?


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir „Enefit“, UAB dėl elektros energijos pirkimo – pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties pratęsimo buvusiomis sąlygomis – tam pačiam terminui tomis pačiomis kainomis.

Vartotojas nurodė, jog sutartis su įmone buvo pasirašyta dvejiems metams ir turėjo prasitęsti automatiškai. Vartotojas su įmone susitarė, jog sutartis automatiškai prasitęsia tomis pačiomis sąlygomis, išskyrus atvejus, kai tiekėjas likus ne mažiau kaip 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų iki sutarties galiojimo termino pabaigos arba elektros energijos tiekimo laikotarpio pabaigos pateikia vartotojui naują elektros energijos tiekimo pasiūlymą.

Tiekėjas likus ne mažiau kaip 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų iki sutarties galiojimo termino pabaigos vartotojui naujo elektros energijos tiekimo pasiūlymo nepateikė, bet vienašališkai sudarė elektros energijos pirkimo – pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutartį, pakeitė kainas apie tai nepranešęs. Vartotojas prašė VERT įpareigoti įmonę sutartį pratęsti buvusiomis sąlygomis – tam pačiam terminui tokiomis pačiomis kainomis.

VERT, išnagrinėjusi ginčą, nustatė, kad įmonė nustatytu laiku nepateikė pasiūlymo pratęsti sutartį pasikeitusiomis sąlygomis (įskaitant kainą). Tai reiškia, kad sutartis automatiškai turėjo būti pratęsta tokios pačios trukmės elektros energijos tiekimo laikotarpiui ir tomis pačiomis sąlygomis.

VERT nutarė vartotojo reikalavimą tenkinti bei įpareigojo „Enefit“, UAB vykdyti su vartotoju sudarytą sutartį, kuri laikoma automatiškai pratęsta tokios pačios trukmės elektros energijos tiekimo laikotarpiui ir tomis pačiomis sąlygomis.​

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

​